סדר בבלאגן...   

     מאיפה מתחילים?

כניסה לעולם העסקים ליזמים צעירים

יש הרבה אנשים שעולה במוחם רעיון לעסק חדש או מוצר שלא שמעו עליו והם מחליטים להצטרף לעולם היזמות, אם אתם ביניהם חשוב שתדעו לדחוף את עצמכם קדימה. זה נכון, קיימת תחרות רבה ויש קושי לבלוט מעל כולם ולהצליח למשוך תשומת לב מהקהל, אך באמצעות ליווי והכוונה נכונה כל אחד יכול להיות היזם המצליח הבא.

חשוב לערוך את חקר השוק הנכון, להבין את הפלטפורמות הנכונות לקידום עבורכם ועבור העסק שלכם, להשקיע כסף וזמן בהתאם לייצור המוצר, להבין את ההתכנות הכלכלית שלו ובעיקר להתמיד, לדחוף קדימה ולא לפחד ממכשולים, כל מכשול שעוברים מקדם ומלמד עוד על העסק.

אצלנו בפרופיט יש את הכלים הנכונים, הסבלנות והיחס האישי שאליו אתם זקוקים,

אז קחו נשימה ארוכה ויחד נתחיל את המסע עבורכם!

whatsapp copy.png
whatsapp copy.png
הגשה ומילוי.png

ההחלטה על פתיחת עסק היא דבר מרגש ומשמעותי, אך לעיתים יכולה גם להוות גורם מלחיץ, בעיקר למי שעושה זאת בפעם הראשונה. יש המון נקודות מבט שצריך לבחון בירוקרטיה שצריך להתעסק איתה.. אך הדבר המשמח הוא – אתם לא חייבים לעשות את זה לבד.

הצעדים הראשונים

תחילה, תצטרכו לבחון מכל מיני היבטים את רמת ההיתכנות שלכם, מבחינה נפשית וכלכלית.. לפתוח חשבון בנק נפרד לעסק, תצטרכו לגייס הון התחלתי ואף כסף נוסף שתשמרו בצד למשברים שעלולים לבוא בהתחלה, לשיווק ופרסום העסק ולקניית כל המכשור/ הדברים שנדרשים עבור העסק החדש שלכם.

רשויות המס, צעד אחר צעד

התהליך יכול להראות מלחיץ ודורש הגשה של טפסים רבים ובירוקרטיה, נסתכל על זה צעד אחר צעד.
 

צעד ראשון – להגיש טפסים לפתיחת תיק ברשויות המס, מומלץ לעשות זאת בהתייעצות עם רואה חשבון, תצטרכו לנהל תיק מול הרשויות ולשלם מס על הרווחים שלכם, מהרגע שהתחלתם להכניס כסף תהיו חייבים להיות רשומים מול ביטוח לאומי, מס הכנסה ומע"מ.
 

מע"מ

עוסק מורשה -  מחוייב במס על כל ההכנסות (לא הרווחים) של כ- 17% על כל מכירה.

עוסק פטור -  אינו פטור ממס בכלל, אלא רק ממע"מ בפרט, כלומר הוא לא גובה מלקוחותיו מע"מ
 

מס הכנסה
ההכנסות פחות ההוצאות המוכרות, שווה למס שבעל העסק צריך לשלם בסוף כל שנה על השנה שחלפה. הוצאות מוכרות נכללות ב - דברים לעסק, לעובדים, פעילויות עובדים וכו'.
 

ביטוח לאומי
משולם כמקדמות בהתאם לצפי הרווחים, בסוף השנה מוגש לבעל העסק החשבון שיצא לבסוף ומתקזזים/ מוסיפים תשלום למטרת ביטוח שיכסה את העובדים או בעל העסק במקרים של פציעה במקום העבודה, אובדן כושר עבודה וכו'
 

מה ההבדל בין עוסק פטור לעוסק מורשה? 

רגע לפני שיוצאים לשוק כעובדים עצמאיים, כדאי לחשוב באיזו דרך תרצו להירשם מול רשויות המיסים, הדבר תלוי בכסף שאתם מתכננים להכניס באופן שנתי, בהתאם להשקעה שלכם כמובן. רוב העסקים בישראל רשומים כעוסק מורשה אך כדי להבין למה, הנה הבדלים העיקריים בין עוסק פטור ומורשה ומה שכרוך בהם.

מי הם?

עוסק פטור או מורשה – זו ההגדרה של העסק בפני מע"מ (מס ערך מוסף) וההגדרה הזו מעניקה כמה תכונות לעסק, ההגדרה נקבעת על פי גדול העסק וסכומי ההכנסות וגם בעסקים קטנים על פי העדפה.

עוסק מורשה

מוגדר כעצמאי שנותן שירות מסוים או מצבע סוג של פעילות עסקית אחרת, עוסק מורשה יוציא בעקבות כל עסקה, חשבונית מס וגם יגבה מע"מ בגינה. מה הוא מקבל מכך? עוסק מורשה יכול להזדכות על מס ששילם על מוצרים ושירותים מסוימים שרכש עבור העסק שלו ובכך לקזז הוצאות, זה נובע מכך שמי שתורם לשוק (עסק משלם מיסים) מקבל מהשוק החזרים מסוימים על מיסים.

כל עוסק שמחזור ההכנסות השנתי שלו גבוה מ100,491 או מקצועות ספציפיים כמו אדריכל או פסיכולוג שמפורטים בפרט בחוק מחויב להירשם כעוסק מורשה

עוסק פטור

הוא הוא כל מי שמחזור ההכנסות השנתי שלו נמוך מזה המוזכר לעיל, הוא אמנם לא יכול להזדכות על מס ששילם על קניית מוצרים שקשורים לעסק אך היתרון הוא שהוא לא גובה מע"מ מלקוחותיו ולא נדרש לדווח באופן חודשי למע"מ, מפני שמדובר במחזור שנתי קטן יותר, מדובר בעסקים קטנים יותר ובכך רשות המיסים מקלה עליהם, מורידה מהם את הצורך להתעסק בבירוקרטיה של הדיווח.

פתיחת עוסק פטור ועוסק מורשה דורשת רישום ב: מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי.

השירות המוצע על ידינו הוא ליווי לאורך פתיחת העסק והגשת הטפסים עבורכם, כך שלמרות שיש הרבה דברים להתעסק בהם בתחילת הדרך, לא תצטרכו לעשות זאת לבד.

צרו איתנו קשר עכשיו ונתחיל את המסע ביחד!

whatsapp copy.png
whatsapp copy.png